Nový člen rodiny + plány pro rok 2020

Krásný adventní čas vám přeji,

 

dnes jsem usedla k počítači v jiném rozmaru, než jindy… Stala se ze mě totiž dvojnásobná máma, což zase trochu změnilo celkovou atmosféru u nás doma. Ráda bych vás v tomto článku nechala do našeho soukromí nahlédnout a prozradila vám, jak to vše zvládáme a jaké mám plány pro rok 2020.

Benjamín

16.11. 2019 v 7:57 se nám narodil syn Benjamín. Porod byl ukázkový a rychlý a poležení v porodnici jsem si užila a dostatečně si odpočala (osobně jsem za ten pobyt ráda, jelikož doma bych měla potřebu uklízet nebo dokonce pracovat). Benjamínek je zatím moc hodné miminko, které dost spinká nebo jen kouká – je to ohromná změna oproti Isabele, která byla drak od narození a bylo jí stále všude plno! 😀 Už teď je jasné, že povahy našich dětí budou dost odlišné.

Doma jsme se krásně sžili a Isabelka je úžasná sestřička. Neustále brášku pusinkuje, hladí, objímá a dává mu dudáček. Chce mi se vším pomáhat a já se snažím ji nechat, jak to jen jde.

 

Co nám start zkomplikovalo

Abyste si ale neříkali, že je to naprostá idylka… Posledních 5-6 týdnů mě trápila chřipka jako trám. Kašel, rýma, horečky… Nemohla jsem se toho zbavit a dokonce nezabraly ani antibiotika, která jsem dobírala ještě v porodnici. Porod se mi blížil, já nemohla spát (nejen těhotenské nepohodlí, ale hlavně jsem kvůli rýmě nemohla dýchat) a já se přirozeně bála, jak to vše zvládnu. Taky se stále bojím, aby se nenakazil Benjamínek, který je plně kojený. Zatím je zdravý, ale ta obava stále létá ve vzduchu.

 

Miminkovské focení

Asi tušíte, co jsem si nemohla nechat ujít, i přes svoji nemoc… Newborn focení Benjamínka jsem si chtěla za každou cenu nafotit sama. A jak to probíhalo? Já stresovala, manžel skončil počůraný a Isabela zlobila 😀 . Prostě klasické newborn focení. Když ovšem fotím jiné rodinky, tak mi tyhle věci připadají v pohodě, skoro by se dalo říct, že až roztomilé. Jakmile jsem to ale zažila na vlastní kůži, už mi to tak roztomilé nepřišlo.

Ve výsledku jsem ale spokojená a zase taková tragédie to nebyla. V závěru jsem se uklidnila a většina fotek dopadla podle představ. Ostatně můžete posoudit sami.

 

Co pro vás chystám

Prosinec nám už začal a já nabrala zpátky své síly. Na prosinec jsem si práci zakázala (až na maličkosti, jako je odepisování na emaily, nafocení našich osobních fotografií nebo tento článek) a naordinovala si odpočinek.

Po novém roce bych se ale chtěla projektu milujifoceni.cz rozhodně věnovat – mám mnoho plánů!

Těšte se na:

  1. Články na blog: Např. článek o focení flatlays, newborn focení nebo oblíbené ukázky úprav fotek ve Photoshopu.
  2. Uzavřená skupina Miluji focení na Facebooku: Panuje zde úžasná atmosféra a já mám v plánu být tady více aktivní. Ve skupině je nyní 740 fotografů! To číslo mě nepřestává udivovat. Chtěla bych vám tu energii vrátit a ráda bych po novém roce do skupiny vkládala více hodnotných příspěvků a pravidelně nahrávala živé vysílání na jednotlivá foto témata. Tak snad mi to vyjde! Pokud se chcete stát členy naší skupiny, tak se přihlaste tady >>
  3. Kurzy focení v Pardubicích: I při mateřské chci pořádat živé kurzy focení v Pardubicích, jelikož v nich vidím velký smysl. Aktuálně je vyhlášený jen jeden termín a to 25.4.2020. Pokud se chcete kurzu účastnit, tak s přihlášením moc neotálejte – kurz se začíná plnit.
  4. Plánuji vydat knihu! Wow a je to venku. Tohle tajemství ve mně dřímá již dlouho a teď, když jsem tu informaci vypustila, už není cesty zpět :-D. Kniha bude (jak jinak než) na téma focení, ale více detailů si nechám zatím pro sebe.

Na rok 2020 se neuvěřitelně těším a už teď jsem zvědavá, co všechno nám přinese! Pokud máte i vy v hlavě nějaké přání na moji osobu, můžete mi napsat 😊. Psát mi můžete třeba tipy na články či videa na blog, nebo cokoliv, co by vás zajímalo.

 

Užívejte pohodový prosinec a klidné vánoční svátky,

 

Vaše Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Sledujte mě
  • Zúčastněte se online FOTO tréninku zdarma >>
    .
  • Nejnovější články