můj příběh

kdo je lenka stehnová

Lenka Stehnová kontakt
Jsem dvojnásobná máma, vášnivá fotografka a tvořivá bytost. Miluji silné komunity žen, teplo domova i huňatých ponožek, a motivační knihy s přesahem. Důležitý je pro mě laskavý přístup k lidem i sama k sobě. Věřím, že všechno se děje pro nějaký důvod (i když se nám mnohdy ten důvod nemusí líbit). Umím být dost ukecaná, nesnáším nepořádek a stále jsem se nenaučila odpočívat.

Vystudovala jsem Gymnázium a následně Bc.A. v oboru Environmental design na FUA v Liberci v ateliéru pod vedením Bořka Šípka. S mým mužem a dětmi žijeme v malém rodinném domečku v Pardubicích. Vášeň k tvoření mě pronásledovala od malička a nikdy jsem si nepřipouštěla, že by se časem některý z mých koníčku neproměnil v práci. Vždycky jsem si šla tvrdě za svým a i když jsem mockrát dostala od života pár facek, nikdy jsem to nevzdala! V rodině se mi smáli, kolika podnikatelskými záměry jsem si (s nezdarem) prošla, ale teď jsem tady a mám tu nejlepší práci na světě.  

TĚŽKÉ foto začátky

V roce 2009 jsem v rukách držela svou první zrcadlovku (Nikon D90+ setový objektiv). Očíčka mi svítila radostí a já se těšila, jak budu fotit dokonalé fotografie. Namísto toho jsem ale zjistila, že focení není zas taková sranda.

Celé dva roky jsem bojovala a bojovala, aby fotky byly alespoň obstojné. Mým výsledkem byly většinou fotografie rozmazané, moc světlé nebo tmavé... však to jistě také znáte. Snad stokrát jsem chtěla foťák zahodit a říkala si, že já se pořádně fotit nikdy nenaučím.

jak jsem se tedy naučila
fotografovat?

Každý den jsem studovala, jak být lepším fotografem. Stovky hodin strávených na internetu, čtení knih a článků, absolvování kurzů a podobně. Většině informací jsem z počátku vůbec nerozuměla, jako by byly napsány CIZÍ ŘEČÍ. Toho promarněného času!

Řeknu vám, cesta to nebyla vůbec jednoduchá... časem jsem se ale naučila ovládat foťák a editovat ve Photoshopu. Od kamarádů jsem přirozeně přešla na focení klientů a zařídila si postupně ateliér v domě mojí mámy.

Zlomové období ovšem nastalo, když se mi narodila dcera Isabela - rok 2016. Díky ní jsem se na focení začala dívat úplně jinak. Zjistila jsem, že je pro mě nejpodstatnější, aby fotografie zaznamenaly emoce. Na fotce nemusíte mít perfektní make-up, dokonalé vlasy a dokonce není vůbec třeba, aby se všichni dívali vzorně do objektivu a říkali sýr.

Jde o radost, smutek, nadšení nebo překvapení,
které v tu chvíli člověk na fotografii prožívá.

Moje fotky přeci nejsou jen pro reprezentaci webu, ale hlavně do rodinného alba! Člověku by se časem měl při pohledu na snímek vybavit ten okamžik nebo období, kdy fotografie vznikla.

Stala se ze mě rodinná fotografka

Po narození dcerky jsem také nvestovala do nového těla Canon 6D a kvalitního objektivu Sigma art 35 mm f/1.4.. S tím, jak jsem začala prezentovat na Facebooku fotky dcerky, mě začaly oslovovat maminky, které chtěly také zachytit svoje děti. Stala se ze mě typická rodinná fotografka se stálou klientelou.

Především jsem ale konečně našla ve focení svůj styl a sama sebe.

Byla jsem si svojí prací jistá a také jsem si uvědomila, že focení vlastně není až tak složité. Pouze jsem na to šla předchozí roky špatně. Obor fotografie na začátečníky totiž chrlí kvanta technických informací, které speciálně my ženy nedokážeme pochopit.

Projekt Miluji focení

Začátkem roku 2018 jsem založila značku Miluji focení, která mluví o focení JEDNODUŠE A S ŽENSKÝM CITEM. 

Tyhle dva aspekty (jednoduchost + ženský cit) mi totiž při studiích oboru fotografie neuvěřitelně chyběly. Nepotřebuji znát každý technický detail mojí zrcadlovky nebo všechny definice šílených foto slovíček.

Mým cílem je tvořit krásné fotky a focení si užít. A víte co? Zjistila jsem, že tyhle pocity se mnou sdílí většina žen.

foto workshop - lenka stehnová miluji focení

jsem tu pro vás

V mém okolí je spostu žen, které by chtěly umět fotit své děti a rodinu lépe. Chtěly by tvořit fotografie pro své podnikání a sociální sítě nebo sní o tom, že se fotografování stane jejich prací.

ŽENY, maminky, podnikatelky a fotografky - JSEM TU PRO VÁS a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti. Nemám problém sdílet své know how, jelikož mě hřeje u srdce, když vám moje práce pomáhá.

Také už vím, že nemusíte znát z oboru fotografování naprosto všechno, aby se z vás staly excelentní fotografky (ba naopak stačí kolikrát málo).

Fotit úchvatné snímky můžete i vy!

Své myšlenky a know-how se snažím předávat v článcích na blogu, produktech zdarma, mini kurzu Začínáme fotografovat zrcadlovkou nebo online kurzu Adobe Photoshop. To vše vždy tvořím s maximální touhou vám pomoci, abyste i vy docílili vytouženého výsledku - fotit krásné fotky.

Blog fotografky je nabušený (nejen) informacemi z FOTO světa. Vzdělávejte se, inspirujte se, motivujte se.
Nechte si vlít do žil novou foto energii. Foto tréninky od profesionálních fotografek vám přinesou tipy, triky i foto inspiraci.
Naučte se ovládat foťák, upravovat fotky v LR nebo PS nebo se inspirujte od ostatních fotografek.

inspirujte se

Focením žiju a snažím se sdílet střípky z mého života i na sociálních sítích. Instagram je taková moje foto galerie a vášeň, kde jsem nejaktivnější. Často tady najdete zákulisí z focení, mojí rodinu, naše cesty a výlety. Když se v mém životě (soukromém nebo profesním) něco děje, nahrávám to zkrátka jako první na Instagram.

Mrkněte na můj Instagram a načerpejte inspiraci