Můj příběh

Kdo je Lenka Stehnová?

Jsem dvojnásobná máma, vášnivá fotografka a kreativní, tvořivá žena. Miluji silné komunity žen, meditace a motivační knihy s přesahem. Důležitý je pro mě laskavý přístup k lidem, životu i sama k sobě. Věřím, že všechno se děje pro nějaký důvod, v sílu myšlenky i důležitost pečovat o zdraví těla a duše. 

Vystudovala jsem Gymnázium a následně Bc.A. v oboru Environmental design na FUA v Liberci v ateliéru pod vedením Bořka Šípka. S mým mužem a dětmi žijeme v malém rodinném domečku v Pardubicích.

Vášeň k tvoření mě pronásledovala od malička a nikdy jsem si nepřipouštěla, že by se časem některý z mých koníčku neproměnil v práci. Vždycky jsem si šla tvrdě za svým a i když jsem mockrát dostala od života pár facek, nikdy jsem to nevzdala! V rodině se mi smáli, kolika podnikatelskými záměry jsem si (s nezdarem) prošla, ale teď jsem tady a mám tu nejlepší práci na světě.  


Moje foto začátky

Před deseti lety jsem v rukách držela svou první zrcadlovku (Nikon D90+ setový objektiv). Očíčka mi svítila radostí a já se těšila, jak budu fotit dokonalé fotografie. Namísto toho jsem ale zjistila, že focení není zas taková sranda.

Celé dva roky jsem bojovala a bojovala, aby fotky byly alespoň obstojné. Mým výsledkem byly většinou fotografie rozmazané, moc světlé nebo tmavé... však to jistě také znáte. Snad stokrát jsem chtěla foťák zahodit a říkala si, že já se pořádně fotit nikdy nenaučím.

Jak jsem se tedy naučila fotografovat?

Každý den jsem studovala, jak být lepším fotografem. Stovky hodin strávených na internetu, čtení knih a článků, absolvování kurzů a podobně. Většině informací jsem z počátku vůbec nerozuměla, jako by byly napsány CIZÍ ŘEČÍ. Toho promarněného času! Spoustu peněz jsem investovala do kurzů, které mi často ve výsledku nic nedaly.

Řeknu vám, cesta to nebyla vůbec jednoduchá, ale všechna ta studia a samozřejmě hlavně praxe, mě dostala až sem. 

Zlomové období ovšem nastalo až tehdy, když se mi narodila dcera Isabela. Díky ní jsem se na focení začala dívat úplně jinak. Zjistila jsem, že je pro mě nejpodstatnější, aby fotografie zaznamenaly emoce.

Na fotce nemusíte mít perfektní make-up, dokonalé vlasy a dokonce není vůbec třeba, aby se všichni na fotce dívali vzorně do objektivu a říkali sýr.

Jde o radost, smutek, nadšení nebo překvapení, které v tu chvíli člověk na fotografii prožívá.

Moje fotky přeci nejsou jen pro reprezentaci webu, ale hlavně do rodinného alba! Člověku by se časem měl při pohledu na snímek vybavit ten okamžik nebo období, kdy fotografie vznikla.

Ateliér, klienti a už to jelo

Po narození dcerky se moje fotografická dráha rozjela na plnou kolej. Dovybavila jsem ateliér, který jsem doposud využívala minimálně... ten se nachází v rodinném domě mojí mámy v Dubanech u Pardubic, kde je úchvatná příroda. Zaplatila si kvalitní kurzy pro profesionální fotografy a investovala do nového těla Canon 6D a kvalitního objektivu Sigma art 35 mm f/1.4.

Především jsem ale konečně našla ve focení svůj styl a sama sebe.

Byla jsem si svojí prací jistá a také jsem si uvědomila, že focení vlastně není až tak složité. Pouze jsem na to šla předchozí roky špatně. Obor fotografie na začátečníky totiž chrlí kvanta technických informací, které speciálně my ženy nedokážeme pochopit.

Projekt Miluji focení

Začátkem roku 2018 jsem založila projekt Miluji focení, který mluví o focení JEDNODUŠE A S ŽENSKÝM CITEM. 

Tyhle dva aspekty (jednoduchost + ženský cit) mi totiž při studiích oboru fotografie neuvěřitelně chyběly. Nepotřebuji znát každý technický detail mojí zrcadlovky nebo všechny definice šílených foto slovíček.

Mým cílem je tvořit krásné fotky a focení si užít. A víte co? Zjistila jsem, že tyhle pocity se mnou sdílí většina žen.

fotografovani

Jsem tu jen pro vás

V mém okolí je spostu žen, které by chtěly umět fotit své děti a rodinu lépe. Chtěly by tvořit fotografie pro své podnikání a sociální sítě nebo sní o tom, že se fotografování stane jejich prací.

ŽENY, maminky, podnikatelky a fotografky -  JSEM TU JEN PRO VÁS a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti. Nemám problém sdílet své know how, jelikož mě hřeje u srdce, když vám moje práce pomáhá.

Také už vím, že nemusíte znát z oboru fotografování naprosto všechno, aby se z vás staly excelentní fotografky (ba naopak stačí kolikrát málo).

Fotit úchvatné snímky můžete i vy!

Svoje myšlenky a know-how se snažím předávat v článcích na blogu, produktech zdarma, mini kurzu Začínáme fotografovat zrcadlovkou nebo online kurzu Adobe Photoshop . To vše vždy tvořím s maximální touhou vám pomoci, abyste i vy docílily vytouženého výsledku - fotit krásné fotky.

JAK FOTIT ZRCADLOVKOU

Inspirujte se

Focením žiju a snažím se sdílet střípky z mého života i na sociálních sítích. Instagram je taková moje foto galerie a vášeň, kde jsem nejaktivnější. Často tady najdete zákulisí z focení nebo naše rodinné fotky.

Mrkněte na můj Instagram a načerpejte inspiraci >> Instagram Milujifoceni.cz

Dále mě najdete na Facebooku a také ráda komunikuji v uzavřené FB skupině Miluji focení, kam se i vy můžete přihlásit a být její součástí. Ve skupině panuje úžasná atmosféra! Můžete nahrávat své fotky, nechat si poradit od ostatních fotografů nebo se jen inspirovat.

Věřím, že i vy tady najdete inspiraci.

Mějte se krásně,

Vaše Lenka