KURZ

FOCENÍ

S vůní čaje a dobré kávy

fotografovani
 • Chcete si užít foto kurz, který není jen o strohé technice, ale pomůže dostat do vašich fotografií šťávu?
 • Fotíte především rodiny, ženy, děti... ?
 • Měli byste zájem o spolupráci s fotografkou, která vám ukáže své know how, ateliér a poradí, jak se ve focení zlepšit?

 

TAK PŘESNĚ PRO VÁS JE MŮJ KURZ JAKO STVOŘENÝ

Zvu vás na pohodový FOTO kurz s Lenkou Stehnovou v Pardubicích.

 

Termíny kurzu

Aktuálně NEJSOU VYHLÁŠENY ŽÁDNÉ TERMÍNY KURZU

.

Více o kurzu se dozvíte ve videu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Naučte se fotografovat od profesionální fotografky.

Základní informace o kurzu

Čas

9:00 - 17:30

Kde

Kurz bude probíhat v Pardubicích.

Co

Zaměříme se na VÁS a fotografování. Prozradím vám mé know how, nastavení zrcadlovky a především budeme fotit.

Pro koho je kurz určen

Pro všechny mírně pokročilé fotografy

Kurz ocení především ženy, které již nějakou dobu zrcadlovku mají, ale stále nejsou spokojené se svými výsledky. Jsou to ženy, které vítají osobní přístup a pohodovou atmosféru.

Výše píšu, že je kurz pro mírně pokročilé - rozhodně se nebojte - neznamená to, že je kurz pro profíky! Naopak. Tím "pro mírně pokročilé" myslím pouze to, že byste se měli orientovat ve slovech jako je ISO, clona čas... a fotit alespoň na prioritu clony.

 

Jak bude kurz probíhat

Počet účastníků na kurzu: 3 - 7

 

Abyste si udělali představu, jak bude náš kurz probíhat, popíšu vám zde jednu svou myšlenku:

V roce 2018 jsem u sebe měla na praxi slečnu ze střední fotografické školy. Vzala jsem jí s sebou na focení svatby a byla zvědavá, jak to celé dopadne. Během půl hodinky jsem jí vysvětlila, co má na své zrcadlovce nastavit, odkud fotit a na co se zaměřit. Stála mi celý den po boku a fotila.

A výsledek? Byl fantastický! Hoden profesionálního fotografa.

Tehdy jsem si uvědomila, že se člověk může naučit fotografovat velice rychle, i bez hlubší znalosti techniky a pravidel. Stačí, když fotíte v praxi a vede vás profesionál.

 
 
 
 

V tomto stylu bude probíhat i náš kurz. 

Dopoledne si o focení popovídáme, probereme nastavení fotoaparátu, nejčastější chyby atd.. O fotografování se budeme bavit i během jídla - osobně vám navařím oběd. To se pomějem! 🙂

Následně se přesuneme do ateliéru, kde vám vše ukážu a vyzkoušíte si focení na foto pozadí či v lifestyle stylu. Nebudu vás učit, jak pracovat se složitou technikou. Naopak vám chci ukázat, jak málo věcí stačí k tvorbě krásných fotografií.

Přesuneme se následně ven, kde budeme fotit klienty. Vždy se snažím domluvit na focení "normální lidi" a ne modelky, které ve své praxi běžne fotit nebudete.

Zakládám si na osobním a přátelském přístupu. Kdykoli v budoucnu se na mě můžete obrátit s prosbou o pomoc.

 

Teorie

V dopolední teorii budeme probírat tyto témata:

 1. Nastavení fotoaparátu - jak to dělám já (ISO, clona, čas, ostření, vyvážení bílé...)
 2. Kompozice a úhly pohledu
 3. Prostředí, ve kterém fotíme - na co si dávat pozor
 4. Focení lidí - pravidla, jak je fotit, aby jim to na fotce slušelo
 5. Plánování - proč je tak důležité
 6. Efektivita práce a workflow
 7. Světlo
 8. Jak tvořit své portfolio
 9. Nastavení ceníku
 10. atd.

 

Co se učit nebudeme

 • Základy nastavení zrcadlovky - Vysvětlení ISO, clona, čas, priorita clony/času. Chci vám předat hodnotnější informace, a proto by bylo dobré, abyste se na kurzu v těchto základech již trochu orientovali. Vysvětlené je najdete například v mém e-booku Tajemství fotografky
 • Editace fotografií - I když je úprava fotografií nedílnou součástí oboru fotografování, tak se jí bohužel nestihneme na kurzu věnovat. Toto téma by vydalo na samostatný kurz. Jeden takový jsem i vytvořila - viz můj online kurz

Kdo vás kurzem povede?

Jmenuji se Lenka Stehnová a jsem profesionální fotografka. Fotografuji již 10 let a zaměřuji se na svatební a rodinnou fotografii.

Jsem také lektorka focení - online i na živo učím lidi fotit krásné fotografie. Ve spolupráci se značkou Sigma se úřastním i různých foto workshopů, které lektoruji.

Mým cílem je, aby se účastníci na mých kurzech cítili dobře a aby se nebáli na cokoliv zeptat.

Moje portfolio najdete >> TADY

CENA KURZU

V ceně kurzu:

 • 8,5 hodin intenzivního foto tréningu
 • Know-How rodinné fotografky
 • Práce v ateliéru v lifestyle stylu
 • Zajištění klientů / modelů na focení
 • Snídaně, oběd, pití po celý den k dispozici (káva, čaj, voda...)

3 800 Kč

 

Co říkají na kurz účastnice

Z Prahy jsem jela s trochu stazenym zaludkem , ze se nechytnu, ponevadz jsem uplny amater, mama co foti jen syna a psa a ma sen se naucit fotit. Upravami fotek jsem polibena max pres mobil nebo .... zesvetlit, ztmavit. Manual jsem ovladat neumela. Rok jsem fotila na automat, rok na prioritu clony. Hned po prichodu k Lence, ze me spadl stres diky uzasne rodinne atmosfere a krasnemu privitani a seznameni. Lenka nas provedela cely den profesionalne, naslouchala nam a odpovedela na vsechno co nas zajimalo, trapilo a hlavne nam dala moznost nahlednout "pod poklicku" profika a to doslova..., ponevadz jsme hlavne fotili. 📷👌 Mela jsem moznost poprve fotit v atelieru, Lenka zajistila 2 skvele modelky. Dekuju Leni za inspiraci, rady, povzbuzeni, uprimnost, predane zkusenosti a skvely zazitek .
Jana Křiklanová
Tento kurz jsem si zakoupila ještě někdy v loňském roce a strašně se těšila. Doufala jsem že mě někam posune, povzbudí a tajně jsem si přála poznat osobně nějaké spřízněné duše 🙂 Teď zpětně mohu jen napsat že se tak stalo. Vždycky jsem ráda jezdila na všechny možné pracovní semináře jen mi tam vadilo kolikrát že jsem si připadala že tam nepatřím, proto jsem se bála jet na nějaký větší kurz kde bude samý odborník co fotí už léta a bude se na mě dívat jako na tu matku co se nudí na rodičovské dovolené a vzala si do hlavy že bude fotografka. Tohle mě naštěstí u Lenky nečekalo. Lenka je strašlivě příjemná a měla jsem pocit jako kdybych jí znala mnohem déle než těch pár hodin. Já jsem od kurz očekávala spíše praktické věci a popravdě i to že si prostě jen s někým popovídám o focení ( ne jen s manželem ). Nakonec mi kurz dal možná víc než jsem čekala. Ne jen možnost si vyzkoušet něco co jsem nikdy moc fotit nechtěla ( ateliér) ale i naprosto jednoduché rady jak si třeba organizovat focení. Co bylo ale pro mě asi nejvíc zajímavé bylo zjištění jak opravdu stačí jeden krok a perfektní oko Lenky aby fotka byla TOP. Jediná škoda je že je ten den tak strašně krátký 🙂 brala bych celý víkend 🙂 Jinak bych strašně chtěla poděkovat i holkám z kurzu 🙂 je super mít někoho s kým můžete vše probrat a sledovat i jak se lepšíme. A samozřejmě moc děkuji Lence za to jak se nám věnovala a za to že je ochotná se podělit o své letité znalosti .
Petra Skokanová
Z kurzu Lenky Stehnové jsem upřímně nadšená. Je to přesně to, co jsem posledních několik měsíců hledala, a už jsem ani nedoufala, že najdu – nakonec ano, a je to trefa do černého. Holky, pokud vlastníte zrcadlovku už nějakou dobu, dokážete ji ovládat, máte něco do vašich rodinných alb nafoceno, ale toužíte se posunout dál, a třeba i uvažujete, že by se vám váš koníček stal zdrojem obživy, neváhejte a tento kurz absolvujte. Lenka nám v krásných prostředí svého domu a ateliéru a komorní atmosféře s výborným občerstvením prozradila řadu tipů, triků, rad a inspirací týkajících se nastavení foťáku, kompozice, úpravy fotografií, fotografického vybavení, ale také managementu a sebepropagace. V den kurzu bylo vedro k zalknutí, jela jsem 230 km tam a 230 km zpět – VŠE STÁLO ZA TO!!! VŘELE DOPORUČUJI...A LENI, TOBĚ MOC DĚKUJI!
Zuzka Hallová
Absolvovaný kurz focení byl dle mých představ a velice jsem si ho užila. Byla jsem ráda, že jsme podrobně nerozebírali nastavení fotoaparátu, které jsem měla už zvládnuté, ale zabývali jsme se spíš radami a konkrétními dotazy ohledně focení. Lenka měla celý den hezky zorganizovaný, a to od pohoštění, probraná témata a následné praktické focení. Velice jsem ocenila, že jsme půlku kurzu mohli fotit, a to jak v atelieru, tak venku. Praktické rady a následné vyzkoušení mělo pro mě největší přínos a mohu tenhle kurz jedině doporučit. Nálada kurzu se nesla ve velice přátelském a pohodovém duchu. Byla jsem skutečně ráda, že jsem mohla poznat jak Lenku, tak i další účastnice kurzu
Katarína
Fotografku Lenku jsem zhruba před 2 lety náhodou objevila na internetu, když jsem hledala vhodný kurz focení pro začátečníky. Musím říct, že jsem si hned zamilovala její styl focení a na kurz přijela. Kurz byl perfektní a kromě skvělé atmosféry mi přinesl do začátku všechno co jen mohl a hned jsem se výrazně ve focení posunula dál. Její fotografie, rady a různé články jsou pro mě veliká inspirace. Doporučuji!
Kristyna Bockstefflova

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zákulisí venkovního focení na kurzu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tyto fotky jsme nafotili na kurzech.

Prožijte foto kurz, na který nezapomenete.