KURZ

FOCENÍ

S vůní čaje a dobré kávy

fotografovani
 • Hledáte foto kurz, který není jen o strohé technice, ale pomůže dostat do vašich fotografií šťávu?
 • Fotíte především portrétní fotky (lidi, ženy, děti...)?
 • Měli byste zájem o spolupráci s fotografkou, která vám ukáže své know how, ateliér a poradí, jak se ve focení zlepšit?

 

TAK PŘESNĚ PRO VÁS JE MŮJ KURZ JAKO STVOŘENÝ

Zvu vás na pohodový FOTO kurz s Lenkou Stehnovou v Pardubicích.

 

TERMÍNY KURZU

sobota 25.4.2020

sobota 30.5.2020

 

Více o kurzu se dozvíte ve videu

Naučte se fotografovat od profesionální fotografky.

Základní informace o kurzu

Čas

9:00 - 17:30

Kde

Kurz bude probíhat v Pardubicích.

Co

Zaměříme se na VÁS a fotografování. Prozradím vám mé know how, nastavení zrcadlovky a především budeme fotit.

Pro koho je kurz určen

Pro všechny mírně pokročilé fotografy

Kurz ocení především ženy, které již nějakou dobu zrcadlovku mají, ale stále nejsou spokojené se svými výsledky. Jsou to ženy, které vítají osobní přístup a pohodovou atmosféru.

Výše píšu, že je kurz pro mírně pokročilé - rozhodně se nebojte - neznamená to, že je kurz pro profíky! Naopak. Tím "pro mírně pokročilé" myslím pouze to, že byste se měli orientovat ve slovech jako je ISO, clona čas... a fotit alespoň na prioritu clony.

 

Jak bude kurz probíhat

Počet účastníků na kurzu: 3 - 6

 

Abyste si udělali představu, jak bude náš kurz probíhat, popíšu vám zde jednu svou myšlenku:

V loňském roce jsem u sebe měla na praxi slečnu ze střední fotografické školy. Vzala jsem jí s sebou na focení svatby a byla zvědavá, jak to celé dopadne. Během půl hodinky jsem jí vysvětlila co má na své zrcadlovce nastavit, od kud fotit a na co se zaměřit. Stála mi celý den po boku a fotila.

A výsledek? Byl fantastický! Hoden profesionálního fotografa.

Tehdy jsem si uvědomila, že se člověk může naučit fotografovat velice rychle, i bez hlubší znalosti techniky a pravidel. Stačí, když fotíte v praxi a vede vás profesionál.

 
 
 
 

V tomto stylu bude probíhat i náš kurz. 

Dopoledne si o focení popovídáme, probereme nastavení fotoaparátu, nejčastější chyby atd.. I během oběda a dobré kávy si přátelsky promluvíme o všem, co vás zajímá. Těšte se na pohoštění, oběd, koláč, džusy, čaj, kávu atd..

Následně se přesuneme do ateliéru, kde vám vše ukážu a vyzkoušíte si focení na foto pozadí či v lifestyle stylu. Nebudu vás učit, jak pracovat se složitou technikou. Naopak vám chci ukázat, jak málo věcí stačí k tvorbě krásných fotografií.

Poté se přesuneme ven, kde budeme fotit portrétní fotografii.

Zakládám si na osobním a přátelském přístupu. Kdykoli v budoucnu se na mě můžete obrátit s prosbou o pomoc.

 

Teorie

V dopolední teorii budeme probírat tyto témata:

 1. Nastavení fotoaparátu - jak to dělám já (ISO, clona, čas, ostření, vyvážení bílé...)
 2. Kompozice a úhly pohledu
 3. Prostředí, ve kterém fotíme - na co si dávat pozor
 4. Focení lidí - pravidla, jak je fotit, aby jim to na fotce slušelo
 5. Plánování - proč je tak důležité
 6. Efektivita práce
 7. Světlo
 8. Jak tvořit své portfolio, získávat nové klienty a nastavit ceník
 9. atd.

 

Co se učit nebudeme

 • Základy nastavení zrcadlovky - Vysvětlení ISO, clona, čas, priorita clony/času. Chci vám předat hodnotnější informace, a proto by bylo dobré, abyste se na kurzu v těchto základech již trochu orientovali. Vysvětlené je najdete například v mém e-booku Tajemství fotografky
 • Editace fotografií - I když je úprava fotografií nedílnou součástí oboru fotografování, tak se jí bohužel nestihneme na kurzu věnovat. Toto téma by vydalo na samostatný kurz. Jeden takový jsem i vytvořila - viz můj online kurz

Kdo vás kurzem povede?

Jmenuji se Lenka Stehnová a jsem profesionální fotografka. Fotografuji již 10 let a zaměřuji se na svatební a rodinnou fotografii.

Jsem také lektorka focení, vedu vlastní foto kurzy, ať už online, tak na živo a učím lidi fotit krásné portrétní fotografie. Ve spolupráci se značkou Sigma se úřastním i různých foto workshopů, které lektoruji.

Mým cílem je, aby se účastníci na mých kurzech cítili příjemně a aby se nebáli na cokoliv zeptat.

Snažím se jim předat své know how, jak fotit snímky plné energie, emocí a krásné atmosféry.

Moje portfolio najdete >> TADY

CENA KURZU

V ceně kurzu:

 • 8,5 hodin intenzivního foto tréningu
 • Know How portrétní fotografky
 • Práce s ateliérovým vybavením
 • Zajištění klientů / modelů na focení
 • Snídaně, oběd, pití po celý den k dispozici (káva, čaj, voda...)

3 800 Kč

 

Co říkají na kurz účastnice

Absolvovaný kurz focení byl dle mých představ a velice jsem si ho užila. Byla jsem ráda, že jsme podrobně nerozebírali nastavení fotoaparátu, které jsem měla už zvládnuté, ale zabývali jsme se spíš radami a konkrétními dotazy ohledně focení. Lenka měla celý den hezky zorganizovaný, a to od pohoštění, probraná témata a následné praktické focení. Velice jsem ocenila, že jsme půlku kurzu mohli fotit, a to jak v atelieru, tak venku. Praktické rady a následné vyzkoušení mělo pro mě největší přínos a mohu tenhle kurz jedině doporučit. Nálada kurzu se nesla ve velice přátelském a pohodovém duchu. Byla jsem skutečně ráda, že jsem mohla poznat jak Lenku, tak i další účastnice kurzu
Katarína
Z kurzu Lenky Stehnové jsem upřímně nadšená. Je to přesně to, co jsem posledních několik měsíců hledala, a už jsem ani nedoufala, že najdu – nakonec ano, a je to trefa do černého. Holky, pokud vlastníte zrcadlovku už nějakou dobu, dokážete ji ovládat, máte něco do vašich rodinných alb nafoceno, ale toužíte se posunout dál, a třeba i uvažujete, že by se vám váš koníček stal zdrojem obživy, neváhejte a tento kurz absolvujte. Lenka nám v krásných prostředí svého domu a ateliéru a komorní atmosféře s výborným občerstvením prozradila řadu tipů, triků, rad a inspirací týkajících se nastavení foťáku, kompozice, úpravy fotografií, fotografického vybavení, ale také managementu a sebepropagace. V den kurzu bylo vedro k zalknutí, jela jsem 230 km tam a 230 km zpět – VŠE STÁLO ZA TO!!! VŘELE DOPORUČUJI...A LENI, TOBĚ MOC DĚKUJI!
Zuzka Hallová

Zákulisí venkovního focení na kurzu

Co si z kurzu odnesete?

Tyto fotky jsme nafotili na kurzech v roce 2019.

Prožijte foto kurz, na který nezapomenete.