Adobe Photoshop – Úprava fotografie krok po kroku

adobe photoshop

Krásný den,

předchozím článku jsem psala o focení v přírodě a vložila i pár ukázek, jak jsem zachytila svoji dceru v exteriéru s květinkami. Dnes jsem jednu z fotek vybrala a chci vám ukázat kompletní postup úpravy v programu Adobe Photoshop.

Někdy se totiž zdá, že měl fotograf při focení štěstí na dokonalé prostředí nebo sluníčko v zádech, ale realita je trochu jiná :-). Často je zkrátka potřeba, abychom fotku dotáhli do dokonalosti v editačním programu.

Více ve videu 🙂 .

Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop

( online kurz)

>> klikni TADY

Je mi jasné, že toto video nemůže naučit ve Photoshopu někoho, kdo s ním nikdy nepracoval. Ukazuji v něm náročnější techniky, a i když přesně vidíte, kam klikám, tak chápu, že je to těžké. Jestli je to i váš případ a máte z Photoshopu „hlavu v pejru“, tak buďte klidní 😉 . Je to normální a prostě jen potřebujete více času a mnohem mnohem detailnější návod.

Mým cílem bylo, abyste nahlédli pod pokličku mojí práce, a aby vás video inspirovalo.

Velice často mi lidé píšou, že už zkoušeli vše, ale i přesto se zatím nehnuli ze startovní čáry. Viděli milion videí, ale pracovat se podle nich v PS nenaučili.

Vždycky odepisuji to samé. Photoshop je jeden z nejlepších / nejkomplikovanějších programů na světě, a i když v dnešní době internet poskytuje úžasné informace, návody a videa zdarma, tak se jimi většina lidí Photoshop nenaučí. Vy totiž potřebujete začít od nuly, krůček po krůčku.

Tyto krůčky na sebe navazují, propojují se a jedině tak se dostanete až k profesionálním a náročnějším technikám. My fotografové sice svůj postup ukazujeme ve videu poměrně detailně, ale i tak začátečníkovi nemohou dojít některé podstatné, základní prvky.

Já dnes už vím, že Photoshop se člověk může naučit jednoduše a příjemně. Potřebujete ovšem ten správný návod. Detailní a komplexní návod.

Dále potřebujete věnovat Photoshopu a tomuto návodu dostatek času – nepočítejte, že se vše naučíte za jedno odpoledne. Jak jsem již jednou psala, Adobe Photoshop je jeden z nejlepších programů na světě, a kdyby se v něm dalo naučit super jednoduše, uměl by v něm každý… a to přece nechceme, že ne? 😊

 Pokud patříte i vy mezi „stavěče se na hlavu“ a nic z toho, tak se určitě podívejte na můj online kurz Photoshopu – garantuji vám, že po něm se v PS nejen excelentně naučíte, ale dokonce si ho zamilujete.

 

Adobe Photoshop – lekce zdarma

Nejtěžší je začátek. Zorientovat se v prostředí Adobe Photoshop je opravdu náročné. Když jsem s Photoshopem začínala, tak mi proběhlo hlavou: „Vždyť je tam snad milion tlačítek! Jak mám vůbec otevřít fotku?“ :-D.

Z tohoto důvodu jsem pro vás připravila jednu lekci zdarma, kde si ukážeme prostředí Adobe Photoshop a pěkně pomalu vysvětlíme základní prvky.

Chci lekci ZDARMA >> klikni TADY 

 

Photoshop

Snad se vám video i článek líbil a inspiroval vás.

Mějte se krásně

Vaše Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Sledujte mě
  • Zúčastněte se online FOTO tréninku zdarma >>
    .
  • Nejnovější články