Fotografie plné sluníčka a přírody – 5 TIPŮ, jak na to

Během roku se příroda mění a za našimi okny tak vzniká nespočet různorodých scén, které máme chuť zachytit na náš fotoaparát. Ať už je to na jaře, kdy se příroda probouzí, v horkém létě nebo při barevném podzimu, tam venku prostě příroda kouzlí dokonalou atmosféru pro fotku.

Pojďme si říct nějaké tipy, jak vyfotit super fotografii v exteriéru s kouzelnou atmosférou.

jarni foceni

5 TIPŮ, JAK NA KRÁSNOU FOTKU PLNOU SLUNÍČKA A PŘÍRODY

 

  • ARANŽE JSOU ZBYTEČNÉ – Vím, že rekvizity má hodně lidí rádo. Příroda je ale sama o sobě tak krásná, že již není potřeba ničím ji zkrášlovat. Netvořte velikonoční scénu s pomlázkou, soškami zajíčků nebo umělými kvítky. Nepoužívejte na podzim rekvizity dýní a čarodějnic. Namísto rekvizit foťte pravou přírodu, kvetoucí stromy, dlouhou trávu, západy slunce, padající listí… Pokud chystáte scénu v ateliéru, nebo fotíte doma a nějaké rekvizity prostě chcete, natrhejte větvičky, květiny, nebo volte doplňky z přírodních materiálů, jako je dřevo.
  • KRÁSNÉ SVĚTLO – Jasná obloha a ostré slunce je sice super, ve fotografování to ovšem neplatí. Foťte raději při západu slunce, nebo jděte fotit do stínu, kde bude krásně měkké světlo. Pokud je zataženo a slunce díky mrakům není ostré, máte naprosto ideální podmínky pro focení! Při takovém světle máte jistotu, že vaše portrétní fotografie bude jemná, hezká a bez ostrých stínů v tváři.
  • UDĚLEJTE SI VÝLET – Rozkvetlá louka, třešňové sady nebo příroda u rybníka – uvidíte, že tady nafotíte stokrát hezčí fotografie než na kousku trávy na sídlišti. Nápady se vám budou sypat sami a zároveň si užijete krásný výlet.
  • NÍZKÁ CLONA – Nastavte co nejnižší clonové číslo na svém fotoaparátu a společně s měkkým světlem a krásnou jarní přírodou vykouzlíte na fotce úchvatnou atmosféru. Pokud fotíte na kompakt, vystačíte si s režimem Portrét nebo Makro.
  • PŘÍRODA, DETAILY A DROBNOSTI – Když vyrazíte fotit děti nebo rodinku, nezapomeňte vyfotit také okolní prostředí. Rozlehlé kopce, květinka v trávě, detailní záběr bosých nožiček… Tyto drobnosti krásně dotvoří vaši foto koláž nebo album.

Shrnuto a podtrženo:

Krásná příroda + měkké světlo + nízká clona = super fotka.

Ještě doplním, že byste neměli zapomínat na kompoziční pravidla, která fotce dodají ten správný šmrnc. Ty nejpodstatnější jsem sepsala do svého e-booku Focení mobilem, který si můžete ZDARMA stáhnout.

 

jarni foceni

JAK VYFOTIT PORTRÉTNÍ FOTKU S ROZKVETLÝMI STROMY

Vždycky jsem chtěla vyfotit mé klienty u kvetoucích stromů, ale narazila jsem na problém. Stromy mají korunu často natolik vysoko, že třeba dítě by stálo pouze u kmene a kvítky by nebyly vidět. Pak jsem dostala nápad a díky němu vytvořila již spoustu krásných fotografií mých klientů. Chcete to tajemství prozradit? 😊

Je to jednoduché. Řekněte lidem, které fotíte, aby se postavili pod strom hodně těsně k sobě. Pokud mají děti, tak ať je uchopí a drží také ve výšce. Já stojím kousek před nimi tak, abych dosáhla na korunu stromu.

Pak už si jen stáhnu levou rukou větve stromu před fotoaparát – držím, držím a pravou rukou fotím, fotím. Vyfotíte tak průhled skrze větve přímo na klienty. Fotím s objektivy, které mají malou ohniskovou vzdálenost, abych mohla stát takto blízko ( používám objektiv Sigma art 35mm). Jeden z výsledků už vidíte níže. Co na to říkáte?

focení

Jaro je jedno z nejkrásnějších období, tak toho využijte a zachyťte ho 😊. Doufám, že vám alespoň nějaký z mých tipů uvízne v hlavě a pokusíte se ho aplikovat v praxi.

foceni

Mějte krásné dny,

 

Vaše Lenka

Pokud válčíte s nastavením své zrcadlovky, mrkněte na můj e-book Tajemství fotografky, který vám s tím jednoduše pomůže.

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Sledujte mě
  • Zúčastněte se online FOTO tréninku zdarma >>
    .
  • Nejnovější články