2 video ukázky úprav glamour fotografií ve Photoshopu

photoshop kurz

Úpravy fotografií mám moc ráda a myslím, že v dnešní době je to naprostý standard. Photoshop je skvělý nástroj, který nejen pozvedne fotku o úroveň výš, ale mnohdy může zachránit i snímek, který by jinak letěl do koše.

Nedávno jsem se viděla s mojí kamarádkou a během té příležitosti ji nafotila pár fotek. I když jsme byly blízko ateliéru, většina fotek vznikla v domácím prostředí a při přirozeném světle. Snímky byly vyfoceny na bezzrcadlovku Sony A7III, objektiv Sigma art 35 mm. Teď si pojďme spolu ukázat postproces! Níže najdete 2 videa (v každém úprava jedné fotky), v kterých uvidíte moji úpravu.

Pokud se podobná kouzla ve Photoshopu chcete naučit i vy, mrkněte na můj kurz >>

photoshop

1. Video ukázka (3,2 min.) s výraznou úpravou barev

Video je včetně popisků konkrétních kroků, kde jsem co upravila. Největší část práce jsem odvedla v Camera RAW Editoru a vzhled výrazně ovlivnilo využití tzv Směšovače barev. Na závěr jsem také přidala jemný barevný filtr.

Nastavení fotoaparátu: ISO 320, clona f/1.4, čas 1/640 s

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

2. Video ukázka (2 min.) se zvětšením okolního prostoru a převodem do černobílé

U této fotky jsem váhala, jestli ji vůbec použiji, jelikož jsem ji nevnímala jako něco extra (je poměrně nezajímavá a v pozadí je spoustu rušivých prvků). Nakonec jsem vyčistila okolní prostředí, fotku převedla do černobílé a myslím, že kamarádka z ní bude nadšená.

Nastavení fotoaparátu: ISO: 1000, clona f/1.8, čas 1/20 s

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co na video ukázky říkáte? Budu ráda, když mi o tom napíšete třeba dolů do komentáře 🙂 . A pokud byste se rádi naučili ve Photoshopu i vy, tak koukněte na můj kurz: Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop.

Na kurz mám jen ty nejlepší recenze (najdete je na stránce kurzu) a pokud by vám náhodou nesedl, garantuji vrácení peněz do 30ti dnů od zakoupení! 🙂

Jak vnímáte úpravy fotografií vy? Zvládáte je? Baví vás? Pište níže do komentářů!

Snad se vám tento blog post líbil!

Mějte se fajn,

Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Sledujte mě
  • Zúčastněte se online FOTO tréninku zdarma >>
    .
  • Nejnovější články