Zrcadlení života: Video ukázka úpravy nejpovedenější fotografie roku 2019

Krásný den,

koncem roku 2019 jsem zaznamenala u jedné mojí fotografie na sociálních sítích úžasné reakce. Kvanta „lajků“, komentářů i zpráv mě moc potěšila a mě napadlo, že bych mohla vytvořit video s ukázkou editace této fotky. Inu je to tady a já jsem zvědavá, co na to řeknete.

Úplně na začátku…

fotografovani

U tohoto stylu fotky je dost zásadní nejdříve pořídit dva podobající se snímky – bez toho nejede vlak. Nejdříve těhotenskou fotku a následně s miminkem. 

S mojí maminkou jsme zhruba 1,5 měsíce před termínem porodu vytvořily těhotenskou – byla to rychlovka, jelikož byl už večer a v koupelně vedle ateliéru se ve vaně cachtala dcera Isabelka :-).

U focení druhé fotografie, která vznikla týden po porodu, to bylo ještě rychlejší. Benjamín byl vzhůru a ne a ne usnout. Já si lehla, máma mi dala malého na břicho, rychle utíkala k fotoaparátu a cvakla asi třikrát. Konec. Benjamín brečí. S pocitem, že už nemám energii na druhý pokus, jsem se oblékla a doufala, že to bude stačit.

I když tam samozřejmě chybky vidím (a není jich málo), tak jsem ráda, že jsme to celé vůbec zvládly (hlavně po porodu) a s výsledkem jsem spokojená.

Ateliér, světlo, nastavení

Bylo důležité dodržet určité zásady, aby finální snímek dopadl podle mých představ. Na čem jsme si při focení zakládaly, jaké jsme použily světlo a co jsem nastavila v zrcadlovce? Tady to je prosím:

  • Focení v ateliéru na jednolitém pozadí
  • Použití jen jednoho trvalého světla, které stálo na pravé straně
  • Focení ze zdola, prakticky z leže (aby výsledná fotka nebyla moc z nadhledu)
  • Nastavení fotoaparátu: ISO: 400, clona: f/1.6, čas: 1/160s
  • Obě fotky je potřeba fotit podobným způsobem

Video ukázka editace

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Adobe Photoshop je mocný kamarád, když v něm umíte pracovat. Jestli to láká i vás, mrkněte na můj kurz Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop.

photoshop

Je pravda, že tohle focení i úprava, nepatří zrovna mezi moje nejjednodušší. Byla to ale fajn změna a zajímavá zkušenost – za mě určitě doporučuji vyzkoušet.

Snad se vám tento článek i s video ukázkou líbil.

Mějte se fajn,

Vaše Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře
  1. Terez napsal:

    Nádhera ♥️

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů