Foto tipy „V hledáčku fotografek 3“ – část I

tipy fotografek

V inspirativní skupině na Facebooku „V hledáčku fotografek“ dává 8 fotografek své tipy k fotografování i úpravám snímků. Pokud ve fb skupině nejste, najdete je přehledně sepsané v tomto článku. Představíme si první tipy od 4 fotografek, ty další můžete prozkoumat zde Část II.

OBSAH

# Overlays v Zoner Photo Studiu
Terez Buchalová

# Jak působit profesionálním dojmem?
Markét Mandíková

#Jak vyhodnotit, zda je má editace fotek dobrá?
Lucie Bočanová

# Jak posílat náhledy fotografií klientům k jejich finálnímu výběru
Týna Bockstefflová

# Foto tip od Terez Buchalové

Overlays v Zoner Photo Studiu

„Dlouho jsem rozmýšlela, čím vás duševně obohatit, ale protože jsem skoro všechny tipy vystřílela ve svém tréninku 🙈 (a že jich tam je 😁), mám pro vás něco, co by mě samotnou potěšilo v mých začátcích… takže profíci mohou přeskočit 😁 Trošku sice odbíhám od svého boudoir tématu, ale říkala jsem si, že když teď všichni řešíme ty Vánoce, bude se vám hodit návod, jak vložit do fotky různá světýlka, prskavky nebo bokeh ✨ Ve videu se také dozvíte, kde tyto overlays pořizuju 😉.“

Moji práci můžete zkouknout zde:
www.terezabuchalova.cz
IG: @terezab_foto
FB: @terezabuchalovafotograf

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

# Foto tip od Markét Mandíkové

Jak působit profesionálním dojmem?

„Chcete u klientů působit opravdu profesionálním dojmem? Posílejte fotografie přes Online galerii, kde si mohou klienti jednoduše fotografie nasdílet i mezi svatebčany či rodinou, působí to luxusně, elegantně a profesionálně. V této aplikaci (webovce) si můžete také posílat fotky rovnou do tisku, sdílet oblíbené foto s klienty, vytvořit webovky a spoustu dalšího. To vše se dozvíte v mém video tipu 😊👍“

Moji práci můžete zkouknout tady:
www.margotphotograph.com
IG: @margot_photograph
FB: @margotphotographcom

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

# Foto tip od Lucie Bočanové

Jak vyhodnotit, zda je má editace fotek dobrá?

„Můj tip je vcelku jednoduchý, avšak myslím pro naší práci přínosný. Občas si po úpravě fotek říkám, jestli ta má úprava je dobrá. Někdy mi dokonce přijde, že mi na fotce něco nesedí, ale nemohu přijít na to co 👀 Pokud to při vaší práci míváte podobně, podívejte se na video, které by mohlo pomoci 😉“

Moji práci můžete zkouknout zde:
IG: @lucie_bocanova/
web: www.luciebocanova.com
FB: @LucieBočanováPhotographer

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

# Foto tip od Týny Bockstefflové

Jak posílat náhledy fotografií klientům k jejich finálnímu výběru

„Připravila jsem si tip, který se už ve FB skupině Miluji focení několikrát řešil, a to jakým způsobem posílat náhledy fotografií klientům.

Na předání náhledů používám www.nahledovky.cz

Pokud tedy zasíláte náhledy, je to podle mě ten nejlepší nástroj, jak to udělat jednoduše, efektivně a tak, aby to vypadalo profesionálně. Vytvoříte album s fotkami, které na jedno kliknutí pošlete zákazníkovi. Ten si pak přímo v albu vybere fotky, které chce do balíčku zahrnout a nemusí tak složitě fotografie vypisovat například do emailu. Kromě toho, že je to pro obě strany velmi pohodlné, můžete využít i spoustu užitečných funkcí a svoji práci si velmi zjednodušit už jen tím, že všechna alba i výběry budete mít na jednom místě. A co víc, vybrané fotky můžete rovnou exportovat do Lightroomu nebo Photoshopu.

Jako velké plus je i to, že tato platforma je velmi intuitivní a jednoduchá, a tak se v ní zvládne orientovat i naprostý začátečník. Také doporučuji si zakoupit placený Premium plán (který nestojí svět). Neplacená verze je omezená funkcemi i počty alb.

Malý tip: Fotky nahrávejte ve velmi nízké kvalitě, s vodoznakem a se zákazem stažení fotografií. Přejdete tak nepříjemným situacím, kdy si klienti ukládají a prezentují neupravené náhledy.

Moji celou tvorbu můžete sledovat zde:
IG: @tyna_fotografka.z.hradce
FB: @Týnafotografkazhradce
Web: www.fotografkazhradce.cz

Závěr

Všechny tipy v článku jsou součástí mého projektu „V hledáčku fotografek“, který jsem spustila začátkem června 2021 – oslovila jsem několik žen a společně jsme vytvořily video tréninky o našem postprocesu fotografií.

Mrkněte na naše tréninky tady >>

Pokud máte vlastní nápady, doporučení a tipy, které chcete sdílet, budu moc ráda, když je zmíníte níže do komentářů. Mohou se týkat čehokoliv kolem focení 🙂 Případně i přidejte, jak se vám naše tipy líbí.

Mějte se fajn,

Vaše Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů