Nyní můžete zakoupit vybrané online produkty se slevou 35 %. Akce platí pouze do 7.12.2022. Mrkněte zde 👉

Foto tipy „V hledáčku fotografek 1“ – část II

online trénink

Vítám vás v pokračování článku FOTO TIPY „V hledáčku fotografek“. Ten kdo prošvihl část první, rozhodně na ní mrkněte. Dozvíte se o super knize pro fotografky, vychytávkách v Lightroomu, kde sehnat krásné oblečení na focení a jak dokonale upravit oblohu!

Odkaz zde FOTO TIPY „V hledáčku fotografek“ – část I.

OBSAH

#Tip k průběhu focení - jak na "momentky"
od Míši Sonntágové

#Tip na retuš pro jakoukoliv situaci pouze
za pomocí křivek od Petry Tetry

#Tip vytvoření GIFu
od Aničky Klečkové

#Tip na appky do mobilu
od Nikči Bartákové

#Tip k průběhu focení - jak
na "momentky"
od Míši Sonntágové

Lámala jsem si hlavu, jaký denní tip zveřejním já. Jestli pro vás natočit jak ladím barvy, nebo maluji štětcem do fotky apod. Ale když jsem si pročítala vaše komentáře, tak bylo hodně často zmíněno to, že byste chtěli taky takové momentky jako mám já. Že vám rodinky na focení „nepózují“.

Rozhodla jsem se tedy, že vám raději prozradím moje tipy na „nepózování“. Já osobně se snažím fotky nafotit co nejlépe, aby s nimi bylo co nejméně práce – co se úprav týče a byl hlavně zachycen okamžik, emoce.

Snad si tam najdete to svoje.

Mé portfolio:
https://www.instagram.com/michaelasonntagovaphotography/
https://www.facebook.com/michaelasonntagovafoceni

#Tip na retuš pro jakoukoliv situaci
pouze za pomocí křivek
od Petry Tetry

Na mluvení moc nejsem, takže přikládám video a zde k němu vysvětlivky:

KŘIVKY:

  • 1 vrstva křivky (stáhneme střed) na ztmavení (černá maska)
  • 1 vrstva křivky (zvedneme střed) na zesvětlení (černá maska)
  • Nad nimi je skupina KONTROLA (ČB s kontrastem) – to abychom lépe viděli naše nedostatky
  • No a pak už jen maskujeme štětcem na 5-10% (krytí nebo hustota, jak se komu lépe pracuje)
  • Vrstvy křivek dle výsledku s módu NORMAL můžeme přepnout na LUMINOSITY (pokud máte pocit, že se barvy přesycují)

KLONOVACÍ RAZÍTKO:

  • mode LUMINOSITY
  • krytí dle potřeby
  • používáme pro rychlou úpravu když je pleť jen na malé části fotografie

Takže toto je můj TIP, je to samozřejmě jen minimum toho, jak moc druhů postupů retuše je a kolik času jí chcete věnovat. Kdo bude chtít může se na mou práci podívat zde www.facebook.com/petratetrafotomomentky nebo zde www.instagram.com/petratetrafotomomentky

A komu videa nestačí a má rád povídání z očí do očí, tak po dohodě, dělám i osobní konzultace nebo kdo chce workshopy na práci v PS či se studiovými světly. Protože na photoshop rozhodně platí: Cíl je jen jeden, ale je tisíc cest jak k němu dojít.

#Tip vytvoření GIFu
od Aničky Klečkové

Chtěla bych Vám ukázat aplikaci, ve které vytvoříte GIF klidně i na mobilu za pár minut a nepotřebujete k tomu vůbec Photoshop. Aplikace se jmenuje ImgPlay a detaily ohledně používání najdete v přiloženém videu níže. Tak doufám, že se Vám bude můj TIP líbit.

Moje portfolio najdete zde – www.instagram.com/annakleckova_ph

#Tip na appky do mobilu
od Nikči Bartákové

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj tip, který poslední dobou ráda používám na svém Instagramu. https://www.instagram.com/nikkibartakovaphotography/

SCRL (název aplikace)

Jde o aplikaci, která Vám pomůže vylepšit vzhled a listování mezi fotografiemi na Instagramu. Můžete tam vkládat více fotografií, přesouvat, vyplnit přes celou obrazovku, před fotku, za fotku atd. Možností je opravdu spoustu a věřím, že až to vyzkoušíte, nebudete vkládat fotografie jinak.

Další aplikace, která by neměla chybět ve vašem mobilu >> SunSurveyor

Nevíte v kolik hodin a na jakém místě Vám bude zacházet slunce, kde fotíte? K tomu Vám pomůže tato aplikace, která Vám vše ukáže. Je to tak snadné. Znáte tyto aplikace nebo je to pro Vás novinka?

Níže máte video, jak používat aplikaci SCRL a fotku, jak Vám ukazuje aplikace SunSurveyor, kde zapadá slunce a v kolik.

ZÁVĚR

Následující jsem zmiňovala již v úvodu první části článku, ale pro ty, kteří přehlédli nebo se jen k první části ještě nedostali, chci tyto informace zmínit ještě jednou 🙂

Všechny tipy v článku jsou součástí mého projektu „V hledáčku fotografek“, který jsem spustila začátkem června 2021 – oslovila jsem 7 žen a společně jsme vytvořily video tréninky o našem postprocesu fotografií.

Projektu se nad očekávání dařilo. Zúčastnilo se 1500 fotografek a nasbíraly jsme tisíce komentářů! Vysílaly jsme také video rozhovory, které měly za pouhých 7 dní přes 13 000 zhlédnutí! Rozhovory již v tuto chvíli nejsou volně dostupné, ale pokud nás podpoříte a zakoupíte si alespoň jeden trénink, získáte jako bonus všech 8 rozhovorů s fotografkami.

Mrkněte na naše tréninky tady >>

Pokud máte vlastní nápady, doporučení a tipy, které chcete sdílet, budu moc ráda, když je zmíníte níže do komentářů. Mohou se týkat čehokoliv kolem focení 🙂 Případně i přidejte, jak se vám naše tipy líbí.

Mějte se fajn,

Vaše Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů