Rok 2020 – ne/úspěchy Miluji focení + TIPY pro vás (knihy, kurzy, podnikání…)

na volné noze

Tenhle rok byl šílenej! Házel nám klacky pod nohy a vůbec se s námi nemazal. Doufám, že to bude brzy za námi. Těžká období člověka ovšem nejvíce posunou, a tak věřím, že nám doma koronavirová dá do života i něco dobrého.

V tomto článku se dozvíte, jak jsem si v roce 2020 vedla já i projekt Miluji focení. Získáte tipy na knihy, foto kurzy i podnikání nebo se dozvíte, jaké bylo zákulisí vzniku hry Rodinná karetní FOTO VÝZVA.

lenka stehnová

JAK TO ZVLÁDÁME

Já budu mít tento rok zafixovaný jako rok změn. 16.11.2019 se nám narodil Benjamín a já šla na mateřskou s cílem dopřát si v roce 2020 relax, klid a odpočinek s miminkem… haha, to jsem ještě netušila, co nás čeká. I když se mi prvního půl roku dařilo být v pohodě, ta druhá půlka už tak vysmátá nebyla.

Nesnáším, když mě někdo omezuje nebo něco nařizuje. Když nemůžu s dětma ven bez roušky, do dětského koutku nebo cestovat za rodinou na Slovensko (samozřejmě ale chápu, že je to potřeba a nařízení dodržuji). Rušila jsem hned 2 kurzy focení v Pardubicích a ve svém podnikání měla spoustu otazníků.

Na druhou stranu jsme zdraví my i celá rodina a to je nejdůležitější.

Lenka Stehnová - fotografie

MYSLI NA VLASTNÍ POTŘEBY A TOUHY

V tomhle roce se povedlo spoustu věcí, za které jsem vděčná. Krom toho, že se z Benjamína vyklubal neskutečný pohodář (což z počátku vůbec nevypadalo!) se mi podařilo překopat nastavení mysli v oblasti práce. Už se nebudu soustředit na to, co mě nebaví nebo mi nedává smysl. Mnohdy se máme tendenci dívat na konkurenci nebo na požadavky klientů a zapomínáme myslet na vlastní potřeby a touhy. Nastavíme procesy, ceny i výsledky tak, jak se od nás očekává a máme pocit, že jinak by to nefungovalo… že by klienti ztratili o naši práci zájem nebo by nebyli tak spokojení.

foťák

Denně mi milé fotografky píšete o tom, jak chcete nastartovat své foto podnikání. Ceník, množství odevzdaných fotek, téma focení, názvy foto balíčků, úpravy … to všechno tvoříte (často) podle konkurence nebo podle toho, jak jsou na to lidé v ČR zvyklí. Funguje vám to ale? Jste spokojené? Co si sednout a propočítat všechno jako opravdový businessman?

  • Kolik hodin focením a úpravami trávíte času (a pravdu!)?
  • Kolik času a financí jste investovala do vzdělávání a techniky (a pravdu!)?
  • Jakou cenu za hodinu si přejete vydělávat?
  • Co všechno vám brání nastavit peníze nebo procesy tak, jak si přejete?
  • Jaká je vaše strategie do budoucího roku?

My ženy dáváme do všeho tolik energie – roztrhaly bychom se, aby vše skvěle fungovalo… a přitom se v začátcích podnikání nehorázně plácáme (měly bychom si to konečně přiznat). Moje rada? Buďte trochu chlap! 😀 Sedněte si a věnujte se číslům, datům i procesům. Otevřete Excell tabulky, počítejte, plánujte… Nastavte si jasně své priority.

 

VYJEĎME ZE ZAJETÝCH KOLEJÍ

Po narození syna mi to docvaklo! Od teď budu dělat vše tak, aby byl spokojený nejen klient, ale i já. Ve focení se budu soustředit na svatby (které mě baví nejvíce) a na projekt Miluji focení.

Zapracovala jsem výrazně na efektivitě práce, jelikož mi všechno trvalo dost času. Nastavila jsem si rychlejší proces úprav fotek, ale také lepší komunikaci s klienty. Zdokonalila jsem evidenci svých příjmů a výdajů a naučila jsem se využívat chytré aplikace – např. Streak pro Gmail, který je skvělý pomocník v práci s e-maily (je zdarma ke stažení).

Začala jsem se obracet na odborníky a práci delegovat. K projektu Miluji focení jsem přizvala posilu – asistentku Simču, která mi pomáhá s čím je potřeba.

Překopala jsem web se svatebním portfoliem, aby byt funkční, prezentativní a přehledný. Moje fotky najdete na www.stehnova.cz .

knihy focenízdroj: www.pixabay.com

TIPY NA KNIHY A FOTO VZDĚLÁVÁNÍ

Tento rok jsem si užila spoustu inspirace a kvalitního vzdělávání.  Přečetla/poslechla jsem mnoho skvělých (audio)knih, zúčastnila jsem se několika kurzů a stala se součástí mnoha skvělých projektů a komunit. Vypsala jsem vám moje favority.

Foto kurzy:

(Audio)knihy:

Podcasty:

Komunity podnikatelek:

Austin Kleon - skvělá knihana volné noze

RODINNÁ KARETNÍ FOTO VÝZVA

Z čeho mám největší radost? Na jaře jsem během karantény dostala nápad, vytvořit foto hru pro rodiny s dětmi.

autor: Lenka Stehnová

Naše Isabelka (4,5 roku) je ve věku, kdy zkoumá můj mobil a strašně jí baví fotit. Samozřejmě jsou její fotky zatím rozmazané a většinou nic neříkající, ale to se časem bez pochyb zlepší. Když jsem ji pozorovala, napadlo mě, že bychom si mohli zahrát nějakou foto hru, ale když jsem začala pátrat na internetu, nenašla jsem vůbec nic! Hned jsem se toho chytla a začala hru vymýšlet podle svého. Sama miluji, když jsou hry promyšlené a hlubokomyslné a snažila jsem se, aby taková byla i moje hra.

chytrá hra pro rodiny s dětmi

autor: Lenka Stehnová

Nejprve jsem si myslela, že oslovím ilustrátorku, ale nakonec jsme s Isabelkou každý den malovaly a ve hře je tedy nejen můj nápad, ale i rukopis 😊. Akvarelové pastelky jsem v ruce držela prvně v životě a vytvořila jsem spoustu obrázků! Z foto výzvy mám ohromnou radost!

autor: Lenka Stehnová

Vytvoření hry stálo spoustu sil nejen mě, ale i grafičku Báru Macíkovou a úžasnou korektorku Martinu Heš Hudečkovou. Kartičky jsem nechala vytisknout v tiskárně hracikarty.cz – kvalita je skvělá.

Rodinnou karetní FOTO VÝZVU jsme vypustili do světa začátkem listopadu a nyní (v půlce prosince) je prodaných už 800 her!!! O tom se mi ani nesnilo!

Zpětná vazba na karty je překrásná a já jsem nadšená, že se vám líbí nejen zpracování, ale hlavně celkový nápad. Po Vánocích se pravděpodobně dostaneme do situace, kdy na skladě nic nezbude a dotisk bude chvíli trvat. Pokud si Rodinnou karetní FOTO VÝZVU chcete zakoupit, tak to udělejte ideálně cca do konce prosince, abyste pak nemuseli čekat.

Karty stojí 320 Kč a zakoupíte je tady >>

autor: Lenka Stehnová

A pokud už máte hru doma, dejte mi po Vánocích vědět, jestli už jste zvládli s rodinou splnit některé foto výzvy! Moc mě to zajímá a uděláte mi tím ohromnou radost. Zážitky taky můžete sdílet na Instagramu pod hashtagem #rodinnakaretnifotovyzva.

DALŠÍ TIPY ZÁVĚREM

Kromě FOTO VÝZVY na webu Miluji focení najdete nově i konzultace. Můžete si zakoupit hodinku, během které vám poradím s focením, s podnikáním, tvorbou webu, ceníku… popovídat si můžeme o čemkoliv! 😊 Konzultace slouží pro každého – začátečníka i pokročilého.

Velkou radost mi tento rok udělal také zájem médií o můj projekt. Vytvořila jsem na stránkách sekci „Média“, kde můžete najít články i videa o mně, projektu Miluji focení nebo Rodinné karetní FOTO VÝZVĚ.

Klikněte tady a podívejte se na mediální články a videa>>

Na závěr vám chci popřát jen to nejlepší do Nového roku! Doufejme, že rok 2021 bude celkově pozitivnější a uvidíme se třeba i na živo 😊.

Mějte krásný den,

Lenka

Jsem vášnivou portrétní fotografkou. Mým posláním je předat své zkušenosti nejenom začínajícím fotografkám, ale i maminkám, podnikatelkám a všem, kteří chtějí uchovat vzpomínky na nejhezčí okamžiky našeho života. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Sledujte mě
  • Zúčastněte se online FOTO tréninku zdarma >>
    .
  • Nejnovější články