Děkuji vám, že jste si stáhli lekci

Začněte s Adobe Photoshop JEDNODUŠE

Na této stránce najdete

 

  • Článek, kde si probereme strachy všech začátečníků
  • Otázky a odpovědi ohledně Photoshopu
  • Video lekce: Seznamte se s prostředím Adobe Photoshop
adobe photoshop kurzy

1) Článek

Hned na úvod bych rozlouskla 2 fakta o Photoshopu. Každý fakt se týká jiné skupiny lidí a to:

PROFESIONÁLOVÉ X ZAČÁTEČNÍCI

Fakt 1: Každý fotograf profesionál, který pracuje ve Photoshopu vám řekne, že tento program nemá konkurenci, je úžasný a jedinečný.

Fakt 2: Každý začátečník tvrdí, že když poprvé otevřel PS, zhrozil se. Milion panelů a tlačítek se zprvu zdají jako nepřekonatelný úkol. Dokonce i mnoho z těch profesionálů mělo pochybnosti, jestli se ve Photoshopu zvládnou naučit.

Tyto dvě fakta mi připadají úsměvné, jelikož jdou tak trochu proti sobě. Je to zvláštní, jelikož program, který vám každý profík doporučí, z počátku neumí nikdo ovládat...

TAK TOHLE NEDÁM! 

To je pravděpodobně nejčastější myšlenka, která vám problikne hlavou, když se seznamujete se svým novým kamarádem Photoshopem.

Měli jste to taky stejně? :-) Pokud ano, tak nebojte, rozhodně v tom nejste sami. Já si dokonce pamatuji, když jsem spustila poprvé tento program, tak jsem ani nevěděla, jak mám otevřít fotografii.

Jako jeden z nějvětších problémů vnímám to, že se začátečník nemá s kým poradit. Zkouší to zvládnout sám formou "pokus/omyl" a vyhledává informace na internetu. No a hádejte co - tyhle informace jsou táááák složité na pochopení, že člověku ještě více zamotají hlavu.

Popravdě obdivuji každého, kdo se v PS zvládl naučit zcela sám! Vlastně moc takových ani neznám... a z té hrstky, o které vím, tak jsou to většinou technicky zdatní muži.

Výsledkem FAKTU 2  je v mnoha případech pocit zklamání, naštvání a bezmoc. Pocit, že Photoshop není pro mě.

Ano, Adobe Photoshop vypadá zprvu strašidelně... Když ale máte ty správné informace, můžete se ho naučit ovládat již za pár týdnů na profesionální úrovni. Budete tvořit úžasné věci a Photoshopu se už nevzdáte.

A nejen to! Uvidíte, že to zase tak složité není. Zjistíte, že vám Photoshop naskýtá takových možností, že nebudete věřit. Zamilujete si ho.

Pokud nevěříte, tak vám to brzy dokážu. Pevně doufám, že tato stránka s informacemi a video lekcí vaše strašáky zažene. A že si uvědomíte, že se ve Photoshopu můžete hravě naučit i vy.

JDEME NA TO

Nejdříve si odpovíme na nejčastější dotazy, které vás zajímají a následně se vrhneme na první lekci z mého online kurzu Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop.   

 

šipka

2) Otázky a odpovědi

 

Mohu si Photoshop zdarma vyzkoušet?

Ano, můžete si stáhnout od firmy Adobe 30ti denní zkušební verzi programu Adobe Photoshop. Odkaz dám níže pod otázky a odpovědi.

Kolik Photoshop stojí?

Bohužel se již Photoshop nedá legálně zakoupit. Jediná legální cesta je platit měsíční poplatky v rámci balíčku Creative Cloud - cena od 12,09 € / měsíc vč. DPH. Slevy jsou nabízeny studentům a učitelům. Za tento měsíční poplatek získáte k dispozici nejen Adobe Photoshop, ale také Adobe Lightroom.

Jaký Photoshop si mám zakoupit? A kde?

V dnešní době existuje pouze jedna možná verze k zakoupení ( respektive k předplacení) a to: ADOBE PHOTOSHOP CC. Pokud se díváte na internetu na produkty s trochu jiným názvem, nejedná se o Adobe Photoshop jako takový. Opět vám dám link níže, kde si můžete PS předplatit a kde najdete více informací.

Začínám jako fotograf a hledám alternativu Photoshopu - doporučila bys?

Ani nevíte, jak často se mě někdo ptá na tento dotaz... Photoshop je opravdu jedinečný a konkurenta úplně nemá. Chápu, že začátečníkovi připadá příliš složitý a učit se v něm nechce, natož za něj platit ( sama jsem si tím prošla). Ovšem teď zpětně to vidím tak, že pokud to někdo myslí s focením vážně, tak stejně u Photoshopu skončí. Nejvíce se mu kvalitou přibližují programy Zoner a Adobe Lightroom, které taky využívá velké množství profesionálů.

Co všechno mě naučí tvůj kurz?

Ano, vytvořila jsem online kurz "Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop" (link dám níže) , jehož první lekci máte na této stránce k dispozici. Kurz jsem tvořila přesně tak, jak by si to mé začátečnické já přálo. Za 1 měsíc se v něm naučíte to, co já za 9 let. Opravdu! :-) Jako jeho velkou výhodu oproti klasickým kurzům vnímám to, že CELÝ KURZ MÁTE K DISPOZICI NA NEOMEZENOU DOBU - k video lekcím se můžete opakovaně vracet i v budoucnu a cokoliv si můžete připomenout.
  • Stažení 30ti denní zkušební verze>> TADY
  • Info o programu Adobe Photoshop >> TADY
  • Online kurz "Jak upravovat fotografie v Adobe Photoshop" >> TADY

3) Video lekce

Seznamte se s prostředím Adobe Photoshop

Klikněte na video a pusťte si zdarma lekci o délce 31 minut.

V tomto prvním videu se zorientujete v programu Adobe Photoshop.

Upozorňuji vás, že se jedná o lekci z mého kurzu a tím pádem i ve videu odkazuji na prvky, které jsou dostupné pouze účastníkům kurzu .

 

Doufám, že vás tento dárek ZDARMA potěšil.

Mějte se hezky a přeji vám spoustu úspěchů, ať už ve Photoshopu, fotografování nebo jiných záležitostech.

Vaše Lenka

jak na foceni, učíme se fotografovat, jak fotit, blog o focení

Sledujte mě na sociálních sítích